Koszykarska Legia Warszawa wygrywa z Czarnymi Słupsk 77:75

• 15.01.2018 22:50

• Aktualizacja: 23:09 25.07.2022

Po serii 16 porażek koszykarze Legii Warszawa pierwszy raz w tym sezonie i pierwszy od 14 lat cieszyli się ze zwycięstwa w ekstraklasie. Wygrali u siebie z Czarnymi Słupsk 77:75. Gospodarze prowadzili po pierwszej kwarcie 28:3, a mimo to rywale mieli szansę na sukces.
Macedoński trener warszawiaków Tane Spasev oraz koszykarze Legii nie ukrywali emocji po spotkaniu, którego losy ważyły się do ostatnich sekund. Legia po znakomitym początku przegrała trzy kolejne kwarty, w tym drugą wysoko 17:31.

Czarni, których przyszłość wisi na włosku i jest uzależniona od dotacji finansowej miasta, prowadzili tylko raz - 75:74 na 41 sekund przed końcem czwartej kwarty po rzucie za trzy punkty Łukasza Seweryna. W meczu był też sześć razy remis. Decydujące punkty dla Legii uzyskał Amerykanin Anthony Beane. Najpierw trafił za dwa na 31 sekund przed końcem, potem zebrał piłkę po niecelnym rzucie najlepszego w ekipie ze Słupska Drewa Brandona - 19 pkt (w poprzedniej kolejce miał triple-double, czyli powyżej 10 w trzech elementach statystyk). Faulowany Beane wykorzystał następnie jeden z dwóch wolnych i Legia prowadziła na cztery sekundy przed końcem 77:75. Goście mieli jeszcze ostatnią szansę, ale rzut spod kosza Adama Walla był niecelny.

To pierwsze zwycięstwo Legii w ekstraklasie po 16 porażkach.

Legia Warszawa: Anthony Beane 29, Joseph Wall 13, Hunter Mickelson 12, Łukasz Wilczek 11, Piotr Robak 8, Andrejs Selakovs 2, Chauncey Collins 1, Adam Linowski 1, Kamil Sulima 0.

Czarni Słupsk: Drew Brandon 19, Łukasz Seweryn 15, Daniel Wall 15, Lauris Blaus 10, Mantas Cesnauskis 8, Łukasz Bonarek 6, Piotr Powideł 2, Wojciech Jakubiak 0.