SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kosiniak-Kamysz: nie usłyszałem żadnej konkretnej propozycji wyjścia z kryzysu

fot. Piotr Drabik/flickr.com

– Nie widzę dzisiaj żadnej zmiany stanowiska i realnej propozycji. Pani premier wygłosiła tyradę, jak to Polska dobrze się rozwija i wszystkim żyje się lepiej, tylko nie jest spokojniej, bezpieczniej i normalniej. Mamy jedynie ciągłe zamieszanie – mówił w „Polityce w samo południe” Władysław Kosiniak-Kamysz – szef PSL.

Chcielibyśmy, żeby szef opozycji, bo w naszym przekonaniu powinna istnieć tego rodzaju instytucja, miał pewne uprawnienia. Można nawet mówić tu o pewnych przywilejach. Żeby opozycja miała też pewne uprawnienia w Sejmie, aby ten element pozytywnej krytyki, przedstawiania innego zdania mógł być spokojnie prezentowany – podkreślił Kaczyński na środowej konferencji prasowej.

Jak ocenił demokracja to „starcie poglądów, to także oczywiście prawa mniejszości„. Stąd, jak dodał, propozycja takiego rozwiązania, które jest stosowane np. w Wielkiej Brytanii. Kaczyński zaznaczył, że w tamtejszym parlamencie co piąte posiedzenie ma porządek dzienny układany przez opozycję. Zwrócił przy tym uwagę, że jeśli chodzi o Polskę to wprowadzenie podobnego rozwiązania dotyczyłoby Sejmu.

Możemy także mówić o innych sprawach. Oczywiście, to nie może prowadzić do paraliżu większości, do paraliżu całego procesu rządzenia, który przecież jest związany bardzo ściśle z parlamentem – dodał szef PiS.

„Trzeba dobrej woli”

Nie usłyszałem żadnej konkretnej propozycji wyjścia z kryzysu – powiedział w RDC Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło oraz marszałków Sejmu i Senatu. Jak dodał, nie widzi i nie wierzy w miłość PiS do opozycji. – Z naszej strony jest wyciągnięta ręka, ale brakuje rozmów między liderami – podkreślił szef PSL.

Zwrócił uwagę, że opozycja wygłasza oświadczenia na konferencjach, ale to jest przekaz w jedną stronę, pozbawiony dialogu. – Ks. Tischner mówił, że żeby rozpocząć jakikolwiek dialog, to trzeba wyjść z kryjówek i stworzyć przestrzeń. Ta przestrzeń może zostać stworzona, ale trzeba dobrej woli. Nie widzę dzisiaj żadnej zmiany stanowiska i realnej propozycji. Pani premier wygłosiła tyradę, jak to Polska dobrze się rozwija i wszystkim żyje się lepiej, tylko nie jest spokojniej, bezpieczniej i normalniej. Mamy jedynie ciągłe zamieszanie – przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone