SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncerty, wystawy, spektakle. Podsumowanie wydarzeń kulturalnych na Mazowszu

fot. Pixabay

To był dla Mazowsza rok pełen atrakcji. Nie zabrakło świetnych spektakli, głośnych koncertów i wystaw przyciągających tłumy. W RDC podsumowujemy ostatnie 12 kulturalnych miesięcy na Mazowszu.

Kolejny rok w warszawskiej kulturze mija pod znakiem kłopotów stołecznych teatrów. Ale były też ważne spektakle i przyciągające tysiące widzów wystawy. W RDC podsumowujemy rok w kulturze. Co działo się w Warszawie?

Ostrołęka

Chcieć to móc – udowodniła to w tym roku Ostrołęka, która zorganizowała kilka dużych imprez kulturalnych: teatralne, kabaretowe, była nawet opera.

Płock

Muzyka elektroniczna, sukcesy Kina za Rogiem i powrót obrazu zrabowanego z Płocka w 1939 roku. Podsumowujemy wydarzenia kulturalne mijającego roku w Płocku. Najwiekszym  był festiwal muzyki elektronicznej Audioriver, który na plaży nad Wisłą odbył się po raz jedenasty.

Siedlce

Koncerty, wystawy, spektakle czy konkursy. Wydarzenia liczone w setkach, a widzowie w tysiącach. Trzy największe ośrodki z północno-wschodniego Mazowsza: Miejski Ośrodek Kultury i Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach oraz Sokołowski Ośrodek Kultury podsumowały mijający właśnie rok.

Mława

Rok 2016 w mławskiej kulturze minął pod znakiem koncertów i zajęć dla najmłodszych. Do miasta zawitały też sprzęty wojskowe.

Radom

W Radomiu ten rok upłynął pod znakiem Witolda Gombrowicza. Do Radomia po raz 12 zawitali artyści z różnych stron świata, by wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim. Po raz pierwszy przyznano zaś Nagrody Literackie za debiut imienia tego pisarza.

Czytaj też:

Międzynarodowe sukcesy, remonty i inwestycje. Podsumowanie roku mazowieckiej edukacji

Drogi, kolej i szpitale. Podsumowanie inwestycji infrastrukturalnych na Mazowszu

Złota Anita Włodarczyk i Legia w Lidze Mistrzów. Podsumowanie sportowego roku na Mazowszu

Reprywatyzacja, dymisje, zmiany. Podsumowanie roku mazowieckiej polityki

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone