SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncerty, panele dyskusyjne i wystawy. Przed nami IV Festiwal Paderewskiego

Najlepsi artyści, najwspanialsze sale koncertowe, program wypełniony symfonicznymi, kameralnymi i jazzowymi koncertami, wystawami, pokazami filmów oraz panelami dyskusyjnymi – przed nami IV Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego. O szczegółach mówił w „Poranku RDC” dyrektor festiwalu Wiesław Dąbrowski.

4 listopada rozpocznie się w Warszawie czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Paderewskiego, w ramach którego wystąpią artyści z Francji, Hiszpanii, Włoch, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Polski. W Filharmonii Narodowej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, na Zamku Królewskim, w Muzeum Łazienki Królewskie i na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina odbędą się koncerty symfoniczne, kameralne i jazzowe, panele dyskusyjne, pokazy filmów oraz wystawy.  – Zaczynamy 4 listopada. Odbędzie się wtedy Wieczór Hiszpański w Łazienkach Królewskich – mówił w RDC dyrektor festiwalu. Dodał, że cały program wypełni hiszpański zespół. – Paderewski wielokrotnie koncertował w Hiszpanii, na dworze królewskim – wyjaśniał Dąbrowski.

Gość audycji zaznaczył, że w programie znalazły się także m.in. Wieczór Włoski i Wieczór Francuski. – Zwieńczeniem Festiwalu będzie wieczorny koncert w Święto Niepodległości 11 listopada – podkreślił Dąbrowski. Podczas koncertu Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy wykona monumentalną trzyczęściową Symfonię h-moll Ignacego Jana Paderewskiego zwaną „Polonią”.

IV Międzynarodowemu Festiwalowi Paderewskiego towarzyszyć będzie wystawa „Paderewski wygrał Polskę na fortepianie” prezentowana w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. Dowiedz się więcej o Festiwalu i sprawdź pełny program.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone