SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl
08:00 - 09:30
Ciotka książkula
prowadzi: Małgorzata J. Berwid
Małgorzata J. Berwid

Kajetan P. jednak poczytalny. Jest akt oskarżenia o zbrodnię zabójstwa

fot. policja.pl

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. oskarżonemu o zbrodnię zabójstwa. Kajetan P. przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

Jest akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do stołecznego Sądu Okręgowego akt, w którym zarzuca mu popełnienie zbrodni zabójstwa, a także czynną napaść na policjanta. – Prokuratura zarzuciła mu między innymi popełnienie zbrodni zabójstwa – mówi Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej.

– Najnowsza opinia biegłych wskazuje, że jest on poczytalny, więc może odpowiadać przed sądem – mówi rzecznik prokuratury Michał Dziekański. Jak podała prokuratura, Kajetan P. przyznał się do zarzucanej mu zbrodni zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia, a co do pozostałych zarzucanych mu przestępstw nie zajął stanowiska. Grozi mu dożywocie.

Makabryczna zbrodnia

Podejrzany przez kilka dni po popełnieniu czynu zabronionego w lutym 2016 roku ukrywał się na Malcie, jednak szybko został ujęty – mówi Arkadiusz Jaraszek.

Jak ustalono w toku śledztwa Kajetan P., pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego, 3 lutego 2016 roku spotkał się z pokrzywdzoną Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Następnie, posługując się nożem, zabił ją. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania.

Od 6 lutego 2016 roku Kajetan P. był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Intensywne działania Policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sądami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia oskarżonego 17 lutego 2016 roku na Malcie, a następnie przekazania go do Polski. W trakcie transportu Kajetan P. zaatakował jednego z konwojujących go policjantów, a podczas późniejszych badań zleconych przez prokuraturę oskarżony zaatakował biegłą psycholog.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone