SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jarosław Krajewski: to nie rząd PiS przygotował stenogramy z rozmowy Emila Marata i Marcina P.

fot. RDC

Podczas czwartkowego posiedzenia komisji ds. Amber Gold okazało się, że posłowie dysponują dwoma różnymi stenogramami z tej samej rozmowy Emila Marata, byłego doradcy zarządu firmy z jej szefem, Marcinem P. – Przypominam, że to nie PiS przygotował stenogramy z podsłuchów ABW – mówił na antenie RDC członek sejmowej komisji, Jarosław Krajewski.

Przewodnicząca komisji, Małgorzata Wassermann, chce się zwrócić o wyjaśnienia do ABW. Zdaniem Wasserman, w najgorszym wypadku, nagrania mogły zostać zniszczone. Jednocześnie, poseł Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza, twierdzi, że to może być świadoma manipulacja.

„To nie PiS przygotował stenogramy”

Kuriozalne jest tłumaczenie posła Platformy. To nie członkowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowali stenogramy z podsłuchów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W 2012 roku,  Marcin P. rozwijał skrzydła swojej piramidy finansowej. ABW dopiero na trzy tygodnie przed upadkiem firmy, rozpoczęła nagrywanie rozmów w tej sprawie – powiedział Krajewski w „Poranku RDC”.

Marcin P. o krok przed ABW

Jak przypomniał, komisja zajmuje się wyjaśnieniem tego, w jaki sposób szef Amber Gold wiedział, że jest obserwowany przez ABW. – Chcemy się dowiedzieć, jak doszło do przecieku – powiedział. – Marcin P. sam zeznał przed komisją śledczą, że był o krok przed agentami – mówił. Zdaniem posła PiS, sugestie Krzysztofa Brejzy to „nieporozumienie”. – Dopiero w środę, podczas przesłuchania pana Emila Marata, zauważyliśmy, że te dwa dokumenty z zapisem rozmowy są różne – wyjaśnił.

Bierność i apatia rządu PO

Jak powiedział gość RDC, jeden z zapisów rozmowy telefonicznej Marcina P. z Emilem Maratem mówi o tym, że to Emil Marat powiedział, że „jutro lub pojutrze mają się pojawić ludzie z ABW”. Drugi dokument, opisuje inny przebieg rozmowy – zgodnie z nim, to Marcin P. mówi do doradcy zarządu, że wie o tym, że jutro lub pojutrze mają się pojawić ludzie z ABW.

To niezwykle istotne z punktu widzenia funkcjonowania służb bezpieczeństwa w 2012 roku. To dowód na bierność i apatię instytucji rządowych – podkreślił Krajewski.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone