SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jan Śpiewak w „Poranku RDC”: Trzaskowski jest mocną kandydaturą, ale z „układu”

fot. RDC

– Rafał Trzaskowski jest z układu politycznego, który absolutnie nie rozliczył się z tego, co wydarzyło się w Warszawie, jeśli chodzi o reprywatyzację, który uważa, że wszystko w ratuszu było w miarę w porządku i z tego układu, który chce mnie dzisiaj wsadzić do więzienia – mówił w „Poranku RDC” Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.

Jak powiedział w w „Poranku RDC” Jan Śpiewak, „Rafał Trzaskowski jest mocną kandydaturą” na prezydenta Warszawy i ma sporo zalet, jak choćby doświadczenie europejskie i ministerialne. – Trzaskowski jest jednak z układu politycznego, który absolutnie nie rozliczył się z tego, co wydarzyło się w Warszawie, jeśli chodzi o reprywatyzację, który uważa, że wszystko w ratuszu było w miarę w porządku i z tego układu, który chce mnie dzisiaj wsadzić do więzienia – podkreślił.

Ważny polityk PO wysłał mi ostatnio pozew z art. 212 KK (zniesławienie – red.). To były burmistrz Śródmieścia, który jest dzisiaj szefem Tramwajów Warszawskich. Ten człowiek jest w środku afery reprywatyzacyjnej, jest osobą, która podjęła szereg decyzji, z których skorzystał Maciej M. Ten człowiek chce, żebym poszedł do więzienia i Rafał Trzaskowski nie ma problemu z tym, żeby tacy ludzie byli w jego partii, żeby byli ważnymi postaciami w ratuszu. Mam powody sądzić, że jeśli Trzaskowski będzie prezydentem, to żadne konsekwencje z afery reprywatyzacyjnej nie zostaną wyciągnięte – dodał Śpiewak.

Wystartuje w wyborach?

Zapytany przez Grzegorza Chlastę, czy wystartuje w wyborach na prezydenta stolicy, lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa odparł, że „nie podjął jeszcze takiej decyzji”. – Piłka cały czas jest w grze. Czekamy na zmianę ordynacji i na to, aż główni gracze zdecydują, kogo wystawią w wyborach samorządowych w Warszawie. PO już to zrobiła, ale PiS nadal nie – powiedział.

Na pewno będę startować w Śródmieściu, jestem radnym tej dzielnicy i chcę tutaj zrobić bardzo dobry wynik – zapowiedział w „Poranku RDC” Jan Śpiewak.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone