SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jan Śpiewak: okolice Pałacu Kultury wyglądają jak tereny Trzeciego Świata

fot. Tomasz Górny/ fotopolska.eu

– Warszawą rządzą deweloperzy, to wiadomo. Miasto rozwija się zgodnie z ich interesami, a nie z interesem mieszkańców – mówił w audycji radny Śródmieścia Jan Śpiewak.

Michał Kolanko przypomniał w audycji, że w ostatnich dniach Śpiewak postawił tezę, że w Warszawie wrócił PO-PiS. – Uważam tak na podstawie tego, co się dzieje w Śródmieściu – skomentował w RDC Śpiewak. – Przepychany jest głosami PO i PiS plan zagospodarowania zabytkowej części Śródmieścia Południowego, który ma całkowicie zniszczyć ten fragment dzielnicy – tłumaczył. Wyjaśnił, że w miejscu zieleni, zabytkowej plebanii i parafii oraz starego cmentarza ma powstać wieżowiec, obok inne – w sumie pięć nowych budowli. – Wszystko ma być zabetonowane – podkreślił Śpiewak i dodał, że chodzi o działkę „o ogromnej wartości”, w okolicy Poznańskiej, Emilii Plater i Wspólnej. – Pojawił się sojusz PO i PiS, żeby ten teren zaorać – uważa gość audycji.

„Warszawą rządzą deweloperzy”

Warszawą rządzą deweloperzy, to wiadomo. Miasto rozwija się zgodnie z ich interesami, a nie z interesem mieszkańców. Robią i dostają, co chcą – mówił Śpiewak. Dodał, że w tym przypadku mamy także do czynienia z „bardzo agresywnym lobbingiem ze strony arcybiskupa Nycza”. – Na Emilii Plater ma powstać Nycz Tower. Kościół wszedł w sojusz z jednym z bardzo agresywnych deweloperów – zaznaczył radny.

Śpiewak ocenił, że okolice Pałacu Kultury „wyglądają jak tereny Trzeciego Świata”. To nie ulega wątpliwości, ale to efekt rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przypomnę, że toczy się postępowanie ws. uchwalenia planów dla Placu Defilad. Najprawdopodobniej doszło tam do korupcji – mówił gość RDC.

Tępieni kierowcy?

Śpiewak odniósł się także w audycji do słów Patryka Jakiego, który powiedział, że w Warszawie kierowcy są tępieni. – To nieprawda, wystarczy spojrzeć na statystki. Warszawa stała się darmowym parkingiem dla połowy Mazowsza – skomentował radny i dodał, że wiceminister Jaki wzbudza tak duże emocje, że jeśli zostanie kandydatem PiS-u na prezydenta Warszawy, to z pewnością wygra kandydat PO.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone