SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Puls Wolności” w Warszawie. Zagrała Orkiestra Wielkich Bębnów

fot. Pixabay

Koncert Orkiestry Wielkich Bębnów i pokaz filmu „Piłsudski Bronisław – zesłaniec, etnograf, patriota” zainaugurowały w poniedziałek w Warszawie akcję „Puls Wolności”. Projekt wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego głównym akcentem jest wybijany na wielkich bębnach – „Puls Wolności”.

Inicjatywę podczas uroczystości chwalił minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. – Ta forma pokazuje, jak my Polacy przeżywamy naszą wolność i te bębny, które wybijają rytm, są tego wyraźnym znakiem – mówił. Jego zdaniem, to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, ponieważ udowadnia, że nasze patriotyczne uczucia możemy wyrażać na różne sposoby.

Pomysłodawca projektu Arkadiusz Gołębiewski mówił, że „Puls Wolności” można usłyszeć na całym świecie. Jak dodał, Orkiestra Wielkich Bębnów zagrała już w Gdyni na Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, w poniedziałek w Warszawie, a 12 listopada zespół wystąpi w Bydgoszczy. Przypomniał, że ponadto uruchomiono na stronie pulswolnosci.pl mobilną aplikację, dzięki której w każdym miejscu na świecie można wybijać „Puls Wolności”.

Wyświetlony film Waldemara Czechowskiego „Piłsudski Bronisław – zesłaniec, etnolog, patriota” to dokument o losie starszego brata Józefa Piłsudskiego. Zaangażował się on w pomoc rdzennym mieszkańcom na Sachalinie i rozpoczął pracę badawczą, zachowując ich język i obyczaje.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone