SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Gra w akademii Escola Varsovia, przejdzie testy w Barcelonie

fot. Pexels

Z Warszawy do Barcelony. Młody bramkarz Żan-Luk Leban trenujący na co dzień w stołecznej akademii Escola Varsovia został zaproszony na treningi do La Masii – szkółki FC Barcelony. Niespełna 15-letni zawodnik rozpocznie zajęcia 11 grudnia i potrwają one przez tydzień.

Zaproszenie dla Żana-Luka Lebana jest efektem zeszłotygodniowej wizyty w Warszawie koordynatora trenerów bramkarzy w La Masii – Ricarda Segarry. Hiszpan w trakcie trzydniowego pobytu obserwował głównie jego, a także 16-letniego Jana Jurczaka. Jak mówi właściciel Escoli Varsovia Wiesław Wilczyński, jego wizyta pomoże nie tylko zawodnikom, ale i trenerom.

Żan Luk-Leban za kilka dni skończy 15 lat i jest z pochodzenia Słoweńcem. Wraz z rodzicami przyjechał do Polski dziesięć lat temu i w przyszłości chciałby reprezentować nasz kraj. Obecnie występuje już w juniorskiej kadrze Mazowsza, a teraz otwiera się przed nim wielka szansa w Barcelonie. Jak mówi Wilczyński, młody Żan-Luk ma wszelkie predyspozycje ku temu, aby stać się klasowym bramkarzem.

To kolejny bramkarz Escoli, który otrzymał szansę na treningi w Barcelonie. Pierwszym był w 2016 roku Marcin Bułka (rocznik 1999), który dzisiaj jest zawodnikiem Chelsea Londyn. Oprócz niego warszawska akademia Barcelony może się również pochwalić innym piłkarzem będącym w kadrze znanego europejskiego zespołu. Jest to Francuz Balthazar Pierret (rocznik 2000) z drużyny OGC Nice.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone