SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Front burzowy dotarł nad Mazowsze. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed nawałnicami

fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla mazowieckiego. Ze względu na upał lub burze z gradem IMGW wydało też ostrzeżenia niższego stopnia dla innych województw położonych na wschodzie kraju.

Łącznie objętych ostrzeżeniami jest osiem województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, małopolskie, świętokrzyskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie i łódzkie.

Dla województwa mazowieckiego zostało wydane ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem, a pierwszego stopnia przed burzami.

Przed burzą przestrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, na Twitterze zamieściło infografikę, z której można się dowiedzieć, jak postępować podczas wyładowań atmosferycznych. Podstawowe zasady to: niewychodzenie z domu, gdy nie jest to konieczne, odłączenie od prądu sprzętu domowego, w przypadku jazdy samochodem – zjechanie na parking, a w górach – zejście ze szczytu; RCB radzi, by unikać otwartej przestrzeni w czasie burzy i nie stać pod samotnym drzewem.

Nawałnice na północy

W wyniku burz, które przeszły nad Polską bez prądu pozostaje 178 tysięcy odbiorców – informuje RCB. W województwie wielkopolskim – 92 tysiące, a w województwie kujawsko-pomorskicm – 66 tysięcy odbiorców. Energetycy pracują nad przywróceniem dostaw prądu. W wyniku nocnych nawałnic zginęło pięć osób. Wszystkie ofiary pochodzą z województwa pomorskiego, w którym była najgorsza sytuacja. RCB podaje również, że w wyniku burz uszkodzeniu uległo 320 budynków, w tym 231 mieszkalnych.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone