Ekstraklasa piłkarska: Wisła Płock przegrała z Górnikiem Łęczna 1:2

• 22.10.2016 19:15

• Aktualizacja: 21:59 25.07.2022

Wisła Płock przegrała z Górnikiem Łęczna. Bramkę dla płocczan zdobył w 85 minucie Grzegorz Piesio, dla Górnika Jose Kante w 88 minucie. Wynik spotkania ustalił Seweryn Kiełpin, który sam wbił sobie piłkę do siatki.
Wisła Płock przegrała z Górnikiem Łęczna 1:2 (0:0). Obydwa zespoły rozegrały do tej pory 22 pojedynki, 9 razy wygrała Wisła, 8 – Górnik, a 5 razy zanotowano remis. Ostatni raz drużyny spotkały się w sezonie 2013/2014, w pojedynku rewanżowym wygrali Górnicy 1:0. W sobotnim meczu bramkę dla płocczan zdobył w 85 minucie Grzegorz Piesio, dla Górnika Jose Kante w 88 minucie. Wynik spotkania ustalił Seweryn Kiełpin, który sam wbił sobie piłkę do siatki, po rzucie rożnym wykonywanym przez przyjezdnych.

Myślę, że to spotkanie powinno być rozstrzygnięty już po 45 minutach. Mieliśmy cztery stuprocentowe sytuacje i powinno być po meczu. Tak się nie stało, a w konsekwencji takie sytuacje się mszczą. To nas bardzo boli, bo na poziomie Ekstraklasy takie rzeczy nie powinny się zdarzyć, a nam się przytrafiły - powiedział trener Wisły Płock, Marcin Kaczmarek.