SŁUCHAJ ONLINE
MENU
+48 22 645 56 84 | rdc@rdc.pl

Ekstraklasa piłkarska – Legia Warszawa pokonała 2:0 Wisłę Kraków

W 19. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa pokonała 2:0 (0:0) Wisłę Kraków. Bramki zdobyli Nemanja Nikolic (85) i Aleksandar Prijovic (90+3). Nikolic z 20 golami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Krakowianie przystąpili do meczu mocno osłabieni. Ze względu na kontuzję nie mógł zagrać podstawowy napastnik Paweł Brożek, a z powodu kartek obrońca Maciej Sadlok. Jakby tego było mało, w 20. minucie ze względu na uraz musiał opuścić plac gry Boban Jovic. Wszedł za niego 19-letni Jakub Bartosz.

Mimo tych kłopotów przez większość spotkania inicjatywa należała do drużyny ze stolicy Małopolski. Warszawianie tylko raz w tej części gry byli bardzo bliscy zdobycia gola. Po rzucie wolnym, który wykonał Tomasz Brzyski, Radosław Cierzniak wykazał się dużymi umiejętności i wybił piłkę na róg (45. min).

W 53. minucie klasę z kolei pokazał Dusan Kuciak, który odbił piłkę po silnym uderzeniu Krzysztofa Mączyńskiego. 20 minut później wiślacy znowu byli bliscy objęcia prowadzenia. Z piłką w polu karnym znalazł się Rafał Boguski, ale trafił w Brzyskiego zamiast w bramkę.

W 85. minucie Arkadiusz Piech z 17 metrów uderzył w stronę bramki Wisły, a piłka po odbiciu się od Macieja Jankowskiego trafiła do Nemanji Nikolica, który wbiegał w pole karne. Strzałem z bliska pokonał krakowskiego golkipera.

Gdy do końca spotkania zostały sekundy, Legia wyprowadziła kontrę. Nikolic podał do Prijovica, który mając przed sobą już tylko pustą bramkę dopełnił formalności.

Żółta kartka – Wisła Kraków: Wilde-Donald Guerrier. Legia Warszawa: Tomasz Brzyski, Michał Pazdan.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 20 100.

Pomeczowe opinie

– Słyszałem bardzo dużo o meczach Wisły z Legią. Oczekiwałem trudnego meczu i taki był. Na początku gra nam się specjalnie nie układała. Jednak byliśmy cierpliwy i udało nam się zwyciężyć. Było dziś na boisko dużo walki. Mniej jednak sztuki piłkarskiej – powiedział Stanisław Czerczesow, trener Legii Warszawa.

Jesteśmy rozczarowani wynikiem, walczyliśmy bowiem o trzy punkty. Chcę jednak wszystkich zapewnić – za pośrednictwem mediów – na pewno się nie poddamy. Moja drużyna w przyszłości będzie walczyć z takim poświęceniem jak dziś, albo nawet bardziej. To było niezłe spotkanie w naszym wykonaniu. W środku pola zdominowaliśmy przeciwnika. Jednak znowu nie zdobyliśmy gola – stwierdził Marcin Broniewski, trener Wisły Kraków.

Skład drużyn

Wisła Kraków: Radosław Cierzniak – Boban Jovic (20. Jakub Bartosz), Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Tomasz Cywka – Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński, Rafael Crivellaro, Alan Uryga, Wilde-Donald Guerrier (87. Grzegorz Marszalik) – Maciej Jankowski.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski – Ivan Trickovski, Stojan Vranjes (77. Arkadiusz Piech), Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (58. Guilherme), Michał Kucharczyk (82. Aleksandar Prijovic) – Nemanja Nikolic.