Ekstraklasa piłkarska - Legia remisuje ze Śląskiem 0:0

• 23.07.2016 23:02

• Aktualizacja: 21:49 25.07.2022

Legia Warszawa zremisowała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 0:0 w meczu drugiej kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Oba zespoły walczyły przy Łazienkowskiej o pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Od początku spotkania przewagę mieli gospodarze, ale niewiele z niej wynikało.

Najlepszą okazję do strzelenia bramki w pierwszej połowie miał Aleksandar Prijovic. W 19. minucie Szwajcar serbskiego pochodzenia przedarł się lewą stroną boiska, lecz minimalnie spudłował.

Goście z kolei nie ograniczali się do obrony, choć ich ataki kontrolowała defensywa mistrzów kraju. W 40. minucie trochę się jednak zagapiła, bo pozwoliła wbiec z piłką Filipe Goncalvesowi w okolice pola karnego. Ten uderzył mocno, ale minimalnie nad poprzeczką.

Druga połowa

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka odważniej atakowali i częściej byli w posiadaniu piłki. Obie drużyny nie potrafiły jednak poważniej zagrozić bramce rywali. W 70. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Madej, ale jego strzał sprzed pola karnego był minimalnie niecelny. Arkadiusz Malarz byłby bezradny, jeśli piłka leciałaby w światło bramki. Chwilę wcześniej groźnie strzelał Portugalczyk Alvarinho. To był okres, kiedy przewagę mieli goście, ale nie potrafili przełożyć jej na gole.

Końcówka i zmarnowana okazja

W końcówce spotkania swoje okazje mieli również warszawianie, ale razili brakiem skuteczności. Najlepszą zmarnował Węgier Nemanja Nikolic, kiedy piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. Dobre sytuacje mieli też Prijovic, Michał Kucharczyk i Tomasz Jodłowiec.

W środę Legia zagra w Żylinie z AS Trencin w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.