SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dziewczyny chcą się bronić – ruszyła kolejna akcja „Bezpieczna warszawianka” [zobacz]

fot. Straż Miejska Warszawa

Kurs samoobrony połączony z wykładami o tym, jak unikać niebezpieczeństwa oraz podstawami pierwszej pomocy – tym razem „Bezpieczna warszawianka” zagościła po praskiej stronie Wisły.

W związku z rekordowym zainteresowaniem bezpłatnymi warsztatami „Bezpieczna warszawianka” stołeczna straż miejska zwiększyła liczbę miejsc. Warszawianki chcą wiedzieć i być przygotowane – dziewczyny biorą sprawy w swoje ręce.

Po raz pierwszy na Pradze

Jak unikać niebezpiecznej sytuacji? Co, jeśli już się w niej znaleźliśmy? Mieszkanki stolicy tłumnie zapisały się na warsztaty z samoobrony dla kobiet zorganizowane przez warszawskich strażników miejskich. W lutym ruszyła kolejna edycja „Bezpiecznej warszawianki” – po raz pierwszy po praskiej stronie Wisły.

Unikanie niebezpieczeństwa

Zajęcia na Woli, przy ulicy Sołtyka to stałe miejsce spotkań – tam odbywają się cykliczne zajęcia „Bezpieczna warszawianka”. W lutym strażnicy ruszyli z akcją po drugiej stronie Wisły. Zajęcia odbywają się równolegle na Pradze, przy ulicy Kobielskiej. Podczas treningów instruktorzy opowiadają o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, ale także jak zachować spokój jeśli już do nich dojdzie. Poza ćwiczeniami fizycznymi i nauką metod odpierania ataków, strażnicy tłumaczą, jak działają agresorzy i dlaczego kobiety są ofiarami ataków. Panie mogą również poznać podstawy pierwszej pomocy, których uczą ratownicy medyczni straży miejskiej. – Panie, które kończą kurs, wychodzą z niego sprawniejsze fizycznie, ale również silniejsze psychicznie. Duży nacisk kładziemy na podstawy wiktymologii – mówią strażnicy, i przypominają, że podstawą samoobrony jest unikanie sytuacji niebezpiecznych. – Kobiety kończące kurs są pewniejsze siebie. I to widać – choćby nawet w ich postawie – mówi insp. Paweł Machoń – jeden z instruktorów prowadzących kurs.

 

Kursy samoobrony „Bezpieczna warszawianka”, organizowane od lat przez straż miejską, są całkowicie bezpłatne. Od początku skorzystało z nich już ponad trzy tysiące kobiet.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone