SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dzieci i gwiazdy udekorowały największą warszawską pisankę [zobacz]

Źródło: mat. prasowe

Andrzej Pągowski, Radzimir Dębski, Katarzyna Sokołowska i dziesiątki małych artystów z pobliskiej szkoły oraz domu dziecka. To oni wspólnie stworzyli największą warszawską pisankę na Placu Grzybowskim. Kolorowe jajo wielkanocne to efekt niesamowitej akcji „Wypisz, wymaluj – Cosmopolitan charytatywnie na święta”. Jajo trafi na licytację, z której dochód zasili Dom Dziecka nr 2 w Warszawie. 

50 dzieci z Domu Dziecka nr 2 przy ul. Grzybowskiej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 220 w Warszawie, zamieniło wielkanocne jajo w piękną kolorową pisankę. W dekorowaniu pomogli im sąsiedzi z Placu Grzybowskiego, znani mieszkańcy budynku Cosmopolitan.

„Wypisz, wymaluj”

Wśród nich był m.in. kompozytor Radzimir Dębski. Dlaczego zaangażował się w tę akcję? – Lubię inicjatywy, z którymi wiąże się jakieś przesłanie. W tym wypadku mamy lokalną społeczność i dzieci zaangażowane w pomoc wychowankom domu dziecka. Razem ozdabiamy pisankę, poznajemy się, ale przede wszystkim spędzamy razem czas, dobrze się przy tym bawiąc – komentuje Jimek. Projekt ozdobienia dwumetrowego jaja przygotował znakomity polski artysta i grafik Andrzej Pągowski. – Z radością obserwowałem, jak ci mali artyści twórczo rozwinęli moją propozycję. Ich kreatywność i zaangażowanie zaowocowały najpiękniejszą pisanką w wyjątkowej przestrzeni Placu Grzybowskiego – mówił Pągowski

Jak wyglądało wspólne dekorowanie pisanki? – Dzieci zaskoczyły nas swoją kreatywnością i otwartością – mówi Karolina Ferenstein-Kraśko, która prowadziła wtorkową akcję. – Początkowo były lekko nieśmiałe, ale już po chwili przekrzykiwały się w pomysłach, jak udekorować poszczególne części pisanki – dodaje. Aktorka Natalia Klimas opiekowała się podczas dekorowania jaja grupą 10-latków. – Przez chwilę sama poczułam się jak dziecko i myślami wróciłam do błogich lat dzieciństwa. Dzieci mają w sobie niesamowitą energię, a swoją wyobraźnią i pomysłami potrafią zarazić nawet największego sceptyka – śmiała się Natalia. – Nasza część pisanki jest niezwykle kolorowa! Z dumą patrzyłam jak dzieciaki ze sobą współpracują i dzielą się swoimi pomysłami – dodała.

Dwumetrowe jajo

W trakcie zabawy starsze dzieci wzięły udział w historycznej grze miejskiej przygotowanej wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 220 im. Stanisława Kopczyńskiego. Przez pół godziny poznawały zakamarki Placu Grzybowskiego i rozwiązywały zagadki związane z jego wyjątkową historią. Później przygotowano dla nich jeszcze quiz z nagrodami. Na koniec przyłączyły się do malowania wielkanocnej pisanki. Dwumetrowe jajo wielkanocne będzie można oglądać na Placu Grzybowskim przez całe Święta. – Następnie trafi na licytację, z której dochód w całości zostanie przekazany na potrzeby Domu Dziecka nr 2 przy ul. Grzybowskiej – tłumaczy Karolina Kaim, prezes Tacit Investment, organizatora eventu. Dzieci dekorowały dwumetrowe jajo pod okiem animatorów, przygotowały także kolorowe ozdoby świąteczne, które zabrały ze sobą do domu. Były także konkursy z nagrodami a wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Pisankę można oglądać na Placu Grzybowskim do 18 kwietnia.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone