SŁUCHAJ ONLINE
MENU

drogi RDC: Zniknie sygnalizacja przy przejściach dla pieszych w Warszawie? To może się sprawdzić

fot. Kuba Bożanowski/flickr CC-BY 2.0

Czy Warszawa zrezygnuje z sygnalizacji świetlnej przy przejściach dla pieszych? Takie rozwiązania funkcjonują już na niektórych ulicach Poznania i Krakowa.

Jak się okazuje, wprowadzenie tych zmian spowodowało, że ruch w Krakowie i Poznaniu jest płynniejszy, a kierowcy jeżdżą bezpieczniej.

Bez świateł byłoby szybciej – twierdzą warszawscy kierowcy.

To już się dzieje

Może lepiej zatem je po prostu wyłączyć? – Tak się stało przy niektórych przejściach w stolicy – tłumaczy Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Światła znikną niebawem także z ulic: Miodowej, Rudnickiego i Kochanowskiego. Nie ma ich też na Placu Bankowym – przy przejściu przez ruchliwą Marszałkowską.

Dużo wypadków

Dane stołecznej policji za zeszły rok są zatrważające – mówi Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji. Do niemal połowy wypadków doszło na przejściach dla pieszych.

Ekspert przeciwko

Warszawiacy przyzwyczaili się do przejść z sygnalizacją, dlatego powinny zostać – zauważa doktor Mariusz Sokołowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Ekspert zaleca jednocześnie spowolnienie ruchu samochodów i egzekwowanie przez służby maksymalnej prędkości 50 kilometrów na godzinę w centrum miasta.

Jesteś świadkiem drogowych absurdów? Widzisz kierowców, którzy permanentnie łamią przepisy w Twojej okolicy, a służby nie reagują? A może coś innego zwróciło Twoją uwagę? Skontaktuj się z nami pisząc na adres drogi@rdc.pl, a my zajmiemy się sprawą!

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone