SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Drogi, kolej i szpitale. Podsumowanie inwestycji infrastrukturalnych na Mazowszu

fot. flickr.com

Remonty dróg, połączenia kolejowe i nowy punkt na mapie lotniczych baz ratunkowych – to tylko niektóre z inwestycji prowadzonych w 2016 roku na Mazowszu. W RDC podsumowujemy minione 12 miesięcy i przypominamy o najważniejszych dokonaniach lokalnych samorządów.

Nowe drogi i połączenia, ale też kolejne inwestycje i nerwy kierowców. W RDC podsumowujemy przeprowadzone w kończącym się roku inwestycje w Warszawie.

W 2017 roku na wszystkie inwestycje przeznaczono w budżecie miasta prawie trzy miliardy złotych.

Mława

Nowe drogi i umowy z zagranicznymi inwestorami. Czas na inwestycyjne podsumowanie roku w Mławie. – To był rok zmian, szybkich decyzji i działań korzystnych dla miasta – tak mówi burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski, z którym rozmawiała Katarzyna Kozłowska.

Radom

88 milionów złotych – tyle w tym roku Radom wydał na inwestycje. Widać to zwłaszcza na drogach. Po wielu latach oczekiwania wreszcie przedłużono ulicę Młodzianowską. Ruszyła też budowa Radomskiego Centrum Sportu, którego największą i najkosztowniejszą inwestycją jest hala widowisko-sportowa.

Siedlce

Wyremontowane drogi czy nowy punkt na mapie lotniczych baz ratunkowych. Tegoroczne inwestycje na wschodzie Mazowsza nie tylko poprawiają komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców, ale także są zapowiedzią nowych miejsc pracy.

To był również dobry rok dla szpitali na wschodnim Mazowszu. Placówki inwestują w nowe oddziały i sprzęt, który pozwala ratować życie pacjentów.

Ciechanów

Dla Ciechanowa mijający rok był rokiem inwestycji i pozyskiwania finansów z zewnątrz. Przebudowano ulice i powstało nowoczesne boisko.

Płock

Budowa kolejnego fragmentu obwodnicy, remonty dróg, nowe przedszkola oraz rozdział kanalizacji – to najważniejsze inwestycje mijającego roku w Płocku.

Ostrołęka

Nowe drogi i debiut budżetu obywatelskiego – tak w skrócie podsumować inwestycyjne mijający rok w Ostrołęce.

Czytaj też:

Międzynarodowe sukcesy, remonty i inwestycje. Podsumowanie roku mazowieckiej edukacji

Złota Anita Włodarczyk i Legia w Lidze Mistrzów. Podsumowanie sportowego roku na Mazowszu

Koncerty, wystawy, spektakle. Podsumowanie wydarzeń kulturalnych na Mazowszu

Reprywatyzacja, dymisje, zmiany. Podsumowanie roku mazowieckiej polityki

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone