Bieg Powstania Warszawskiego - wyniki [sprawdź]

• 23.07.2016 23:31

• Aktualizacja: 21:49 25.07.2022

Maciej Badurek (Mińsk Mazowiecki) i Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec) zwyciężyli w 26. Biegu Powstania Warszawskiego ze startem i metą przy stadionie stołecznej Polonii. Dystans 10 km pokonało ponad 7000 osób.
- Po raz trzeci wziąłem udział w tej wyjątkowej imprezie i po raz trzeci zająłem drugie miejsce - powiedział PAP Michał Bernardelli, wielokrotny medalista mistrzostw Polski na różnych dystansach, od ośmiu lat pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej.

Przed wieczornym biegiem pół tysiąca osób rozpoczęło "zdobywanie" PAST-y (PAST - skrót od nazwy polsko-szwedzkiego towarzystwa Polska Akcyjna Spółka Telefoniczna, gmach wybudowano w latach 1908-10). Historyczny budynek przy ul. Zielnej 39 ma 54 m wysokości i 11 pięter, ale zawodnicy kończyli bieg po schodach na dziewiątym. Najszybciej metę osiągnęli Rafał Krzeszewski (Warszawa) - w 38 sekund, Sylwester Kuśmierz (Marki) i Adrian Bednarski (Osiecznica) - obaj w 39, natomiast w gronie kobiet Alicja Luba (Warszawa) - w 53 s.