SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Biało-czerwona i Hymn Polski – poradnik MSWiA na temat flagi narodowej i hymnu

mat. prasowe

MSWiA wydało poradnik na temat narodowej flagi i hymnu. Przed Stadionem Narodowym będzie dziś rozdawany kibicom udającym się na mecz piłki nożnej Polska – Urugwaj. W trakcie meczu na telebimach stadionu będą wyświetlane najważniejsze informacje z informatora.

– Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W poradniku znajdziemy między innymi informacje na temat możliwości używania flagi. Na kilku stronach przedstawiono między innymi najczęstsze błędy popełniane podczas śpiewania hymnu, opisano też jak wygląda narodowa kokarda. Minister powiedział, że broszura może być przydatna nie tylko podczas Narodowego Święta Niepodległości, ale także podczas wydarzeń sportowych.

Poradnik powstał na bazie dwóch wydanych wcześniej publikacji na ten temat p.t. „Biało-Czerwona” i Hymn Polski”. Wszystkie poradniki w formie elektronicznej są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej www.mswia.gov.pl.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone