SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Anita Lipnicka w RDC: „Miód i dym” to album blisko natury

fot. RDC

„Miód i dym” to już szósta płyta Anity Lipnickiej. Materiał powstał z dala od miasta – razem z zespołem The Hats wokalistka tworzyła w odosobnieniu w Górach Sowich. – Gdyby nie odizolowanie się, bycie razem, ta płyta by nie powstała. Żyjemy w nieprawdopodobnie szalonym tempie. Całkowite poświęcenie się muzyce jest dziś niezwykle trudne – powiedziała na antenie Radia dla Ciebie.

– Mój zespół to coś więcej, niż grupa artystów sesyjnych – mówiła Anita Lipnicka w RDC. Zespół The Hats to czterej wrocławscy muzycy, z którymi od czterech lat pojawia się na scenie: Bartek Miarka – gitary, Piotrek Świętoniowski – instrumenty klawiszowe, Kamil Pełka – bas i Bartek Niebielecki- perkusja. – Tę płytę stworzyliśmy wspólnie – dodała wokalistka.

„Miód i dym” to już szósta płyta Anity Lipnickiej. Album zawiera 14 piosenek mieszających gatunki – amerykański folk, country i blues. Do większości z nich teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka, znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera. Materiał powstał w Górach Sowich. – Spotykaliśmy się w domku nad jeziorem i tam muzykowaliśmy – powiedziała wokalistka. Jak dodała, płyta to miks stylów, powstały w wyniku wspólnych pobytów w górach.

– Gdyby nie odizolowanie się, bycie razem, ta płyta by nie powstała. Żyjemy w nieprawdopodobnie szalonym tempie. Całkowite poświęcenie się muzyce jest dziś niezwykle trudne – dodała. – Wieczorami siadaliśmy do instrumentów, do wczesnego ranka słuchaliśmy niesamowitych płyt – mówiła. „Miód i dym” to album blisko natury. – Inspirowała nas woda i las, to wszystko co nas otaczało w Górach Sowich – powiedziała.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone