SŁUCHAJ ONLINE
MENU

130 mln zł dofinansowania na budowę obwodnicy Płocka

fot. Pixabay

Płock dostał 130 mln zł unijnego dofinansowania na budowę drugiego i trzeciego odcinka obwodnicy. W piątek umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

To jest jeden z największych projektów infrastrukturalnych , który podpisujemy  w tym roku. Realizowany jest w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych – mówił marszałek. – Obwodnica bardzo ułatwi przejazd przez Płock, odciąży centrum i wyprowadzi tiry z głównych ulic – podkreślał wiceprezydent Jacek Terebus.

Obwodnica nie tylko wyprowadzi ruch z centrum Płocka, ale spowoduje także rozwój miasta – przekonywał natomiast prezydent Andrzej Nowakowski.

Budowa drugiego odcinka obwodnicy już się rozpoczęła. W przyszłym roku rozpocznie się trzeci etap prac. Oba fragmenty mają ponad siedem km długości, a ich budowa pochłonie 164 mln zł. Cała obwodnica ma być gotowa w połowie 2018 roku.

Ścieżki rowerowe, wiadukty, drogi dojazdowe

W ramach projektu powstanie 4,1 km dróg oraz 1,5 km ścieżek rowerowych. Inwestycja obejmie budowę trasy o długości 1,8 km od węzła „Boryszewo” na ulicy Otolińskiej do węzła „Bielska” oraz od węzła „Bielska” do węzła „Długa” o długości 2,3 km, który jest elementem kończącym realizowany odcinek obwodnicy. Powstaną również dwa wiadukty – kolejowy i drogowy przy ul. Bielskiej. Ponadto wybudowane zostaną m.in. drogi dojazdowe i serwisowe, zjazdy, chodniki i ścieżki rowerowe oraz kanalizacja deszczowa. Umocnione zostanie też koryto rzeki Brzeźnicy i jej dopływ. Przebudowane będą też linie elektroenergetyczne i urządzenia melioracyjne. Powstaną rowy drogowe oraz zbiornik retencyjny. Natomiast na ulicach pojawi się oświetlenie.

Druga część inwestycji, czyli utworzenie drogi jednojezdniowej od węzła „Bielska” do węzła „Długa” ułatwi mieszkańcom dotarcie do części miasta, gdzie funkcjonują największe zakłady przemysłowe w Płocku. W ramach prac ul. Przemysłowa połączona zostanie z budowaną trasą północno-zachodnią. Zaplanowana jest budowa mostu nad jarem rzeki Brzeźnicy oraz węzła „Trzepowo”. Fundusze zostaną zainwestowane także m.in. w oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, umocnienia koryta rzeki i jej dopływu, przebudowę wodociągu, przebudowę istniejących urządzeń i sieci energetycznych, zapewnienie bezpieczeństwa ruchu i oznakowanie dróg.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone