SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Święto Niepodległości w Warszawie. Zmiany w ruchu i zamknięte ulice [sprawdź szczegóły]

fot. Wikimedia Commons

W Święto Niepodległości 11 listopada mieszkańcy stolicy powinni być przygotowani na duże, trwające niemal przez cały dzień utrudnienia – m.in. zamknięte ulice w centrum miasta, objazdy kilkudziesięciu linii autobusowych i tramwajowych.

Uroczystości państwowe odbędą się na placu Piłsudskiego w godz. 12 – 13. Potem, o godzinie 13 pododdziały wojskowe i grupy rekonstrukcyjne rozpoczną przemarsz trasą: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego.

W godz. 11 – 14 odbędzie się 29. „Bieg Niepodległości” na trasie: al. Jana Pawła II (start przy ul. Stawki – jezdnią wschodnią i wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi) – T. Chałubińskiego (jezdnią wschodnią) – al. Niepodległości (jezdnią wschodnią) – zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką – al. Niepodległości (jezdnią zachodnią) – T. Chałubińskiego (jezdnią zachodnią) – al. Jana Pawła II (wiaduktem na Al. Jerozolimskimi i jezdnią zachodnią – meta przy ul. Stawki).

W godz. 13.30 – 16 odbędzie się Parada motocyklowa pn. „Rock Niepodległości” na trasie: al. Marsz. J. Piłsudskiego (Sulejówek) – Trakt Brzeski – ul. B. Czecha – ul. Płowiecka – ul. Ostrobramska – al. Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – pl. Na Rozdrożu – al. Ujazdowskie – ul. Belwederska – ul. Jana III Sobieskiego – ul. Idzikowskiego.

Więcej informacji o planowanych zgromadzeniach znajduje się tutaj.

Zmiany w ruchu

W Święto Niepodległości odbędą się uroczystości państwowe na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Obchody rozpoczną się już w piątek, 10 listopada wieczorem. Na placu odbędzie się Capstrzyk Niepodległości. W godz. 17 – 19 zamknięte dla ruchu będą ulice: plac Piłsudskiego, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Wierzbowa, Moliera, Focha. Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego) i plac Teatralny.

W sobotę, 11 listopada uroczystości państwowe odbędą się na placu Piłsudskiego. Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą ulice: Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego), plac Małachowskiego, plac Teatralny, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Ossolińskich, Wierzbowa, Moliera, Focha, Fredry, al. 3 Maja od ul. Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego. W godz. 11.00 – 14.00 zamknięte dla ruchu będą ulice: plac Piłsudskiego, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Wierzbowa, Ossolińskich, Moliera, Focha, Fredry, Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Zamknięte ulice

Kierowcy powinni omijać centrum miasta – ulice, na trasach przemarszu zgromadzeń będą zamykane dla ruchu, nie będzie także przejazdu ulicami poprzecznymi. W szczególności czasowe wyłączenia z ruchu wprowadzone zostaną na ciągach komunikacyjnych: ul. Marszałkowska na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ronda Dmowskiego; Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego i al. Poniatowskiego na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona; ul. Świętokrzyska, ul. Tamka i most Świętokrzyski; Wybrzeże Szczecińskie pomiędzy mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego; Krakowskie Przedmieście na odcinku od placu Zamkowego do ul. Świętokrzyskiej.

Zmiany w ruchu drogowym spowodowane 29. Biegiem Niepodległości potrwają od ok. 5 do ok. godz. 16:
– od ok. godz. 5.00 do ok. godz. 16.00 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Dzikiej
– od ok. godz. 9.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. Solidarności
– od ok. godz. 10.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II (od al. Solidarności), Chałubińskiego i al. Niepodległości (do ul. Rakowieckiej).

W godz. 15 – 19 nieprzejezdny może być odcinek Wybrzeża Szczecińskiego oraz Wisłostrady, w związku z przemarszem uczestników Marszu Niepodległości. Przejezdna pozostanie ciąg ulic Okopowa, Towarowa, Grójecka oraz Raszyńska, A. Krzyckiego i Żwirki i Wigury. Aleje Jerozolimskie pozostaną przejezdne do ul. Emilii Plater, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami na śródmiejskim odcinku. Utrudnień nie powinno być w al. Solidarności. Przejezdne powinny być mosty: M. Skłodowskiej-Curie, gen. S. Grota-Roweckiego, Gdański i Śląsko-Dąbrowski. Północna nitka mostu Łazienkowskiego zostanie wyłączona na czas przejazdu uczestników Parady Motocyklowej pn. „Rock Niepodległości”.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany tras obejmą kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych – kierowane będą na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne. Szczegóły można będzie znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl. Zarząd Transportu Miejskiego wystawi ok. 60 posterunków nadzoru ruchu, w których pracownicy ZTM będą na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację na ulicach i kierowali pojazdy na zmienione trasy. W Śródmieściu będą działały punkty informacyjne.

Najlepszym środkiem komunikacji w tym dniu będzie metro. Pociągi linii M1 będą kursowały przez cały dzień wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty; linii M2 w godz. 11 – 20 wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Do ok. godz. 11 oraz po godz. 20 linia metra M2 będzie działała wg. rozkładu jazdy obowiązującego w dni świąteczne wraz z kursami nocnymi.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone