1 liga piłkarska: jedna bramka "Rybki" to za mało. Pogoń przegrywa

• 12.05.2016 10:41

• Aktualizacja: 13:54 15.08.2022

W meczu 30. kolejki 1. ligi piłkarskiej siedlecka Pogoń uległa Olimpii Grudziądz 1:2. W trakcie meczu padał rzęsisty deszcz, co wpłynęło na widowisko przy ul. Jana Pawła II 6.

Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy, która uczciła śmierć zmarłego 9 maja Ryszarda Moczybrody - wieloletniego prezesa i działacza Miejskiego Klubu Sportowego Siedlce. Kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku, przed pierwszą szansą na otwarcie wyniku stanął Adam Banasiak, który sprawdził koncentrację siedleckiego golkipera Rafała Misztala. W pierwszej połowie Pogoń miała dwie okazje do wyjścia na prowadzenie po rzutach rożnych, lecz na przeszkodzie w obu przypadkach stanęła postawa defensywy gości.

Druga połowa

Od przerwy na boisku zameldował się będący w tej rundzie w wyśmienitej formie Mariusz Rybicki, który zmienił bezproduktywnego Adama Dudę. Mimo prób filigranowego skrzydłowego, to Olimpia wyszła na prowadzenie. W 75. minucie kontratak ekipy z Grudziądza celnym strzałem zakończył Adam Banasiak. Bramka otwierająca wynik napędziła zawodników obu drużyn. Pogoń Siedlce odpowiedziała na trafienie Banasiaka już po czterech minutach, gdy w polu karnym gości odnalazł się Mariusz Rybicki, który strzałem z woleja doprowadził do wyrównania. Euforia na trybunach została błyskawicznie ostudzona, gdy pięć minut po trafieniu "Rybki" najwyżej do dośrodkowania wyskoczył Nildo i skutecznie zamknął akcję Olimpii.

Przez wczorajszą porażkę Pogoń spada do strefy spadkowej z jednopunktową stratą do miejsc premiowanych utrzymaniem. Po raz kolejny z najlepszej strony pokazał się zdobywca bramki Mariusz Rybicki. O jego roli i ewentualnym transferze do klubu z Ekstraklasy opowiedział Arturowi Szczygielskiemu Prezes Pogoni Siedlce Andrzej Materski.

Kolejna szansa na zdobycz punktową w kampanii o ligowy byt w najbliższą niedzielę, gdy na siedlecki stadion przyjedzie Rozwój Katowice. Najbliżsi rywale siedlczan zajmują przedostatnią lokatę i dla nich mecz z Pogonią to ostatnia szansa na nawiązanie walki o utrzymanie.

Składy drużyn

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Rafał Augustyniak – 26. Dawid Dzięgielewski (58, 24. Damian Świerblewski), 7. Daniel Dybiec (81, 6. Marcin Paczkowski), 20. Bartosz Osoliński, 11. Kamil Jonkisz – 19. Daniel Gołębiewski, 15. Adam Duda (46, 10. Mariusz Rybicki)

Olimpia: 26. Bartosz Fabiniak – 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko, 19. Mariusz Malec, 27. Marcin Woźniak – 7. Patryk Skórecki, 28. Michal Piter-Bučko, 11. Marcin Smoliński (80, 10. Dejan Žigon), 99. Sebastian Bartlewski (54, 8. Kamil Kurowski), 6. Adam Banasiak (87, 16. Piotr Darmochwał) – 12. Nildo

Żółte kartki: Mateusz Żytko 12, Bartosz Osoliński 72  – Marcin Woźniak 3, Dejan Žigon 90+4

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)