SŁUCHAJ ONLINE
MENU

DO ZOBACZENIA NA BIAŁOŁĘCE! ŚWIĘTUJEMY 20. URODZINY BIAŁOŁĘCKIEGO OŚRODKA KULTURY!

Koncert światowej sławy muzyka jazzowego, Jana Garbarka, druga edycja WEGEŁĘKI – cieszącego się ogromną popularnością rodzinnego festiwalu poświęconego ekologii, weganizmowi i zdrowemu stylowi życia, koncert POGODNO na dachu, wielkim piknikiem białołęckich organizacji pozarządowych, BIAŁOŁĘKA POŻYTECZNA, na zakończenie którego – o godz. 17:00 – zagra WOJTEK MAZOLEWSKI i premiera spektaklu familijnego, w którym – oprócz zawodowych aktorów – grają pracownicy. W dniach 10-11 czerwca Białołęcki Ośrodek Kultury świętuje swoje 20. Urodziny! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Wielkie świętowanie 20. urodzin BOK-u rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca, przed budynkiem Białołęckiego Ośrodka Kultury przy van Gogha 1 od premierowego spektaklu „LOVE LAS. Bajka ekologiczna” – innowacyjnego projektu artystycznego, spektaklu familijnego, w którym zostali obsadzeni… pracownicy BOK! Będzie to jedyna, niepowtarzalna okazja, by zobaczyć załogę BOK w nowych, artystycznych odsłonach. Ogród przed ośrodkiem stanie się bajkową przestrzenią lasu, a pracownicy oderwą się od swoich biurek i komputerów, by stać się jego nietuzinkowymi mieszkańcami. Tekst sztuki napisał Piotr Rowicki, znany dramatopisarz współpracujący z wieloma teatrami w Polsce, nad inscenizacją czuwa Aneta Muczyń, która wyreżyserowała wiele spektakli z repertuaru Białołęckiego Zagłębia Teatralnego. Obsadę wesprze dwóch aktorów Zespołu Teatru 13, działającego od wielu lat w Białołęckim Zagłębiu Teatralnym. Gwarantujemy dużo humoru, inteligentny tekst, zaskakujące puenty i fantastyczną zabawę dla całej rodziny.

Również o 12:00, ale przed placówką Białołęckiego Ośrodka Kultury na Zielonej Białołęce, ul. Głębocka 66, zacznie się druga edycja WEGEŁĘKI – cieszącego się ogromną popularnością rodzinnego festiwalu poświęconego ekologii, weganizmowi i zdrowemu stylowi życia. W programie wykłady i warsztaty w niestandardowej formule (Muły i brokuły, Vegan Hero, Fundacja Szczęśliwi bez cukru i in.), koncerty (Michal Pydo, Melancholy Hill), spotkania z ciekawymi ludźmi (Roślinny dietetyk, Maja Sari Wirowska i in.), targ ze zdrową żywnością i strefa dla dzieci. Na zakończenie zielonej soboty, na dachu ośrodka kultury, odbędzie się koncert zespołu POGODNO.

Urodzinowa niedziela rozpocznie się o godz. 12:00 w Parku Henrykowskim wielkim piknikiem białołęckich organizacji pozarządowych, BIAŁOŁĘKA POŻYTECZNA, na rozpoczęcie którego po raz drugi będzie można zobaczyć spektakl „LOVE LAS. Bajka ekologiczna”. Finałem tego rodzinnego pikniku będzie koncert kwintetu WOJTKA MAZOLEWSKIEGO.

JAN GARBAREK GROUP feat. TRILOK GURTU

Zwieńczeniem dwudniowych obchodów 20. urodzin BOK będzie niedzielny wieczorny koncert (20:00) światowej sławy jazzmana JANA GARBARKA. W Parku Picassa, znajdującym się przy Białołęckim Ośrodku Kultury przy van Gogha 1, Janowi Garbarkowi towarzyszyć będzie niemiecki klawiszowiec Rainer Brüninghaus, basista z Brazylii Yuri Daniel oraz hinduski mistrz perkusji Trilok Gurtu.

Koncert jest częścią Białołęckich Wieczorów Jazzowych – cyklu kwartalnych koncertów jazzowych, odbywających się w Białołęckim Ośrodku Kultury od stycznia 2016 r. Do tej pory na Scenie BOK-u zagrali: Włodek Pawlik-Trio, Vein feat. Greg Osby, Smolik / Kev Fox, Urszula Dudziak i Stanisław Soyka.

20. URODZINY BIAŁOŁĘCKIEGO OŚRODKA KULTURY!
10.06 – LoveLas. Bajka ekologiczna, van Gogha 1 godz. 12:00,
10.06 – Wegełęka + koncert POGODNO, Głębocka 66, godz. 12:00
11.06 – Piknik Białołęka Pożyteczna + koncert Wojtek Mazolewski Quintet, Park Henrykowski, godz. 12:00
11.06 – Koncert Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu, Park Picassa, godz. 20:00

Na wszystkie wydarzenia urodzinowe wstęp wolny.

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone