SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pomoc dla Polaków na Wschodzie. Paczki trafiły do rodzin

fot. Michał Gruszczyński/prezydent.pl

Paczki z darami trafiły już do Polaków mieszkających na Żytomierszczyźnie. W ramach akcji, organizowanej już po raz piąty przez Kancelarię Prezydenta RP, pomoc otrzymało około 100 rodzin polskiego pochodzenia.

Wielu z nich ta pomoc jest potrzebna, by przeżyć – mówi Adam Kwiatkowski, szef gabinetu prezydenta.

Jak dodaje, pomoc ma też głębszy wymiar.

Pomoc trafiła również do dzieci z miejskiego przedszkola prowadzonego przez polskich księży oraz dzieci uczących się języka polskiego w lokalnej szkole. W sumie z pomocy skorzysta kilka tysięcy osób.

„Wyrażamy im wdzięczność”

Za polskość często płaciło się wysoką cenę, a oni w tej polskości przez tyle pokoleń trwają. Wyrażamy im za to wdzięczność, a jednocześnie wyruszamy, żeby przekazać konkretną pomoc – wyjaśnił w RDC Adam Kwiatkowski.

Dodał, że wszystko zaczęło się od pomagania najmłodszym, a od jakiegoś czasu akcja skierowana jest również do osób starszych. – Oni potrzebują zupełnie prozaicznych rzeczy, aby żyć lub nawet przeżyć. Odzew na ten apel jest bardzo duży i za to dziękujemy – podkreślił szef gabinetu prezydenta.

Adam Kwiatkowski dziękował również Radiu dla Ciebie, którego słuchacze włączyli się w akcję pomocową i dzięki temu na Ukrainę pojedzie kilkaset paczek z jedzeniem, książkami oraz grami dla dzieci. – To naprawdę konkret i można powiedzieć, że to właśnie jest to serce, na które oni czekają – mówił.

Czytaj też:

„Za polskość często płaciło się wysoką cenę. Wyrażamy za to wdzięczność”

RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+


PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2016 by Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone